Takip Edin
Arama...
Arama

En Uygun Sigorta Hangisi?

En Uygun Sigorta Hangisi?
Sigortalı ile sigortacı arasında bir anlaşma türü olan sigorta, kişinin yaşamının, sağlığının veya mallarının karşılaşabileceği zararları en aza indirme ve varlıklarını koruma konusunda kişilere yardımcı olur. Karşılaşacağınız zararlarda tazminat alma hakkı önceden yapılmış poliçe için ödemiş olduğunuz primle elde edilir. Sigorta şirketinin koruma sorumluluğuna karşılık olarak, sözleşme gereğince ortaya konulan prim olarak belirlenen meblağın sigortalı tarafından sigortacıya ödenmesi gerekmektedir. Sigorta hizmeti yerine getiren kurum ve sizin aranızda imzalanan yazılı anlaşma ise poliçe olarak adlandırılmaktadır. Poliçe iki taraf arasında karşılıklı bir anlaşma olduğu için poliçenin içeriği konusunda tam anlamıyla anlaşma sağlanması gerekir.
İhtiyacınıza karşılık verecek pek çok sigorta çeşidi bulunmaktadır. Özel sağlık sigortası, kasko, trafik sigortası ve zorunlu deprem sigortası bu sigorta çeşitlerinden yalnızca birkaçıdır. Yaptırmak istediğiniz sigorta türüne göre de sigorta süreciniz şekillenmektedir. İhtiyacınız olan sigortayı gereksinimlerinize bağlı olarak seçebilir, ödeme planlarınızı ise bütçenize göre şekillendirebilirsiniz. En uygun sigorta, sigortalının karşı karşıya bulunduğu riskleri tam olarak karşılayan ve bu hizmeti en uygun butçe ile karşılayan sigortadır. Bir poliçenin uygun olarak adlandırılabilmesi için fiyatından daha önemli konu poliçenin sigortalının risklerini ve ihtiyaclarının tam olarak karşılamasıdır. Elbette bu kapsamlı poliçenin fiyatınında makul olması gerekmektedir.
Sigorta yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri sigortanın kapsamıdır. Yaptıracağınız sigortanın size sunduğu faydaların ve avantajların poliçenizde tam ve anlaşılır bir şekilde geçmesine dikkat etmeniz gerekir. Sigortanızın kapsamı dışında kalan noktalar hakkında bilgi sahibi olmanız, ileride karşılaşabileceğiniz sorunları en aza indirger. Bu nedenle sigorta yaptırırken poliçenizi dikkatli bir şekilde okumaya özen göstermeniz ve ihtiyaçlarınıza uygunluğu çok önem taşır.
Diğer Yazılar
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *